Medzinárodné projekty

Together We Can

dvojročný projekt začínajúci 1.11.2016, zameraný na vzdelávacie mobility jednotlivcov. Účastníkmi mobilít budú pedagógovia, špecializované učitelia a špeciálni pedagógovia pracujúci s osobami so sluchovým postihnutím.

Zapojené organizácie pôsobiace v oblasti vzdelávania a odbornej prípravy pre sluchovo postihnutých ľudí sa rozhodli navzájom zdieľať skúsenosti, metódy a nástroje pre podporu prístupu k zamestnaniu a odbornej príprave pre osoby so SP.

Ciele projektu sú nasledovné:

- spoznať rôzne spôsoby podpory osôb so SP od fázy prípravy až po výber odborného vzdelávania a nástup do zamestnania a ďalšie existujúce služby podpory zamestnanosti

- identifikovať faktory úspešnosti v zamestnávaní SP a nájsť možnosti, ako uľahčiť tento prechod pre lepšiu profesionálnu integráciu

- pochopiť hlavné politické smery, ktoré pokrývajú podporu ľudí so sluchovým postihnutím (zákony, práva nepočujúcich ...)

- vymeniť si osvedčené postupy, účinné stratégie a prispôsobiť ich možnostiam služieb v našich ekonomických podmienkach

PARTNERI:

Stredná odborná škola pre žiakov so sluchovým postihnutím – Slovensko,

Mutualité Française Anjou-Mayenne – Francúzsko,

Oslo VO Skullerud – Nórsko,

Liceul Tehnologic Special pentru Deficienti de Auz Cluj-Napoca – Rumunsko,

Zavod za gluhe in naglusne Ljubljana - Slovinsko

Projekt bol ukončený k 30. októbru 2018.

Výstupy a najzaujímavejšie postrehy z projektu nájdete v nasledujúcej brožúre:

TWC_brozura.pdf