História školy

Škola bola zriadená rozhodnutím Povereníctva školstva a osvety výnosom č. 130.181/46-A-IV 1. januára 1947 ako Odborná škola pre hluchonemých so sídlom na Brnenskej ceste v Bratislave. Prvým riaditeľom školy bol pán Július Valentovič. Na škole sa začalo vyučovať 1. apríla 1947 v dvoch učebných odboroch - pánsky krajčír a dámsky krajčír

V roku 1952 sa škola presťahovala do novej budovy s internátom na Koceľovej ulici a od roku 1955 pribudol odbor záhradník, neskôr učebné odbory -  knihár, cinkograf, sadzač, polygraf, umelecký zámočník, pasiar, zlatník-strieborník a rytec, v roku 1959 zámočník- opravár.

V sedemdesiatych rokoch pribudla prístavba budovy telocvične a zámočníckych dielní a nové odbory - ortopedický mechanik a ortopedický obuvník. Viaceré z týchto odborov nemali dlhé trvanie, ale pre uplatnenie sa sluchovo postihnutých mali veľký význam. Praktické vyučovanie niektorých odborov bolo zabezpečené v podnikoch s počujúcou mládežou.

V osemdesiatych rokoch pribudol obrábač kovov, tiež s praktickým vyučovaním s počujúcou mládežou.

V deväťdesiatych rokoch sa rozšírila ponuka učebných odborov s praktickým vyučovaním v dielňach tunajšieho SOU pre sluchovo postihnutú mládež a aj v strediskách praktického vyučovania iných SOU spolu s počujúcimi. Vybudovali sa kadernícke a čalúnnické dielne.
    Pre absolventov niektorých učebných odborov bolo zriadené
nadstavbové štúdium, ktoré končilo maturitnou skúškou (odevníctvo, strojníctvo, umeleckoremeselné práce a vlasová kozmetika).

V septembri 2004 škola prvý raz ponúkla študijný odbor aj deviatakom (mechanik elektronik). Po absolvovaní štúdia získajú žiaci výučný list súčasne s maturitným vysvedčením.

V septembri 2006 škola ako „Stredná odborná škola pre sluchovo postihnutú mládež“ otvorila tri študijné odbory zamerané na počítačovú grafiku (strojárstvo so zameraním na grafické systémy, grafické systémy v odevníctve a propagačná grafika). Pre žiakov, ktorí neukončili 9.ročník boli otvorené učebné odbory poľnohospodárska a strojárska výroba.

Nový školský zákon priniesol zmenu názvu školy.

Od 1.9.2008 sa škola volá STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA PRE ŽIAKOV SO SLUCHOVÝM POSTIHNUTÍM a ODBORNÉ UČILIŠTE PRE ŽIAKOV SO SLUCHOVÝM POSTIHNUTÍM.

Od 1.9.2010 pribudlo - GYMNÁZIUM PRE ŽIAKOV SO SLUCHOVÝM POSTIHNUTÍM.

Pre deviatakov škola zaradila do ponuky tri študijné odbory (mechanik počítačových sietí, kozmetik, kozmetička a vizážistka) a nadstavbový študijný odbor podnikanie v remeslách a službách. V nových odboroch sa začalo vyučovať od 1.9.2011.

Od roku 1.1.2019 je škola súčasťou Spojenej školy internátnej na Hrdličkovej ulici č. 17 v Bratislave.

Riaditelia našej školy:

pán Július VALENTOVIČ, pán Gustáv ANDERLE, pán Michal IGAZ, pán Štefan CSONKA, pani Magdaléna HRAŠNOVÁ, pani Eva KRŠKOVÁ, pán Jozef IZSO, pani Mária BENOVÁ a súčasnou riaditeľkou Spojenej školy internátnej je pani Božena VILLINOVÁ.