• 7.6.2023 - SOŠ Mokrohájska, Zober loptu nie drogy, turnaj vo futbale a vybijanej

• 31.5.2023 - Pasáž v Pálffyho paláci

• 24.5.2023 - ÚĽUV, výstava Prírodné pletivá

• 6.5.2023 - ZUČ

• Súťaž UNESCOthon: kultúrne dedičstvo hrou 😊

V dňoch 16.5 – 18.5. 2023 sa naša škola zapojila do súťaže UNESCOthon: kultúrne dedičstvo hrou. Išlo o spoluprácu UNESCA a Impact games pri príležitosti 30.výročia Slovenska v UNESCO. Úlohou študentských tímov bolo vytvoriť pravidlá a herný dizajn pre hru o hmotnom dedičstveUNESCO. Sprevádzaní sme boli odborníkmi na tvorbu hier, hernými dizajnérkami, hernými grafičkamia programátormi Impact Games.

Náš tím – Katka Ondrisková, Filip Gábor, Patrik Oravec a Peter Šrámka – vytvoril vzdelávaciuspoločenskú hru D-Obyvatelia Spišského hradu. Skončili sme na krásnom treťom mieste! Zadanú hru sme dostali čestné uznanie a ocenenie za prepracovanosť, detailnosť a ohľad na rôzne skupinyžiakov (verzia aj pre našich žiakov z OU  :-) ).Sme na Katku, Filipa, Patrika a Peťa veľmi hrdí a @UNESCU a @Impact Games vďační za danú skúsenosťa podporu z ich strany.

• Botanická záhrada 🌷🌼🌺

• 26.4.2023 - Umelka, výstava Sládek-MÍM

• 19.4.2023 - Finále súťaže Čítanie s porozumením

• 18.4.2023 - Multikultúrne stretnutie II

Utorok 18.4.2023 o 14.00 hod.

Spolužiaci Artur Saakjan a Edgarik Nazaretyan nám prišli porozprávať o krásach, zaujímavostiach a živote v Arménsku.

• 2023-MS_Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky - 5. mechanik počítačových sietí

• ZUČ 2023

• Deň narcisov 2023

Dňa 20.4.2023 sa naša škola opäť zapojila do dobročinnej zbierky Deň narcisov, ktorú organizuje Liga proti rakovine. Na čo konkrétne slúži výťažok zbierky si môžete pozrieť v letáku nižšie.  Zároveň dávame do pozornosti, že zbierku ešte môžete finančne podporiť do 28.4.2023.

Ďakujeme všetkým zúčastneným!

• 29.3.2023 - Kunsthalle, výstava Jedlé, krásne, neskrotné

• 28.3.2023 - Beseda

Pán Pavol Stromko v septembri 2022 absolvoval Cestu hrdinov SNP z Dukly na Devín. Trasu dlhú 770 km prešli pešo spolu so sestrou za 25 dní. Zaujímavosti z tejto cesty prišiel porozprávať našim žiakom.

• 22.3.2023 - Múzeum dopravy, výstava Mosty cez Dunaj

• Marec 2023 - Turnaj vo florbale

• Veľká noc

• Svetový deň povedomia o autizme u nás v škole

2. apríl je Svetovým dňom povedomia o autizme. Ľudia po celom svete si v tento deň obliekajú modrú farbu, aby ukázali podporu ľuďom s autizmom.

Prečo modrú farbu? Lebo modrá farba je považovaná za farbu komunikácie a práve v tej majú ľudia s poruchami autistického spektra výrazné znevýhodnenia.

V našej škole sme si tento deň pripomenuli v pondelok 3. apríla. Žiaci aj zamestnanci školy sme si obliekli niečo MODRÉ, aby sme spoločne ukázali podporu našim žiakom s poruchami autistického spektra.

• Jazyková súťaž - JAS 2023

Dňa 8. marca sa uskutočnil ďalší ročník našej školskej jazykovej súťaže JAS v slovenskom a anglickom jazyku. Žiaci súťažili v 3 kategóriách v slovenskom jazyku a v 2 kategóriách v anglickom jazyku. Riešili zaujímavé jazykové úlohy, testovali si svoje čítanie s porozumením a mali možnosť porovnať si svoje výsledky s ostatnými žiakmi školy.

Pre víťazov boli pripravené vecné ceny, ktoré do súťaže venovali naši sponzori: SPP a. s., drogéria DM, Slovanet, ZSE a.s., ESET, spoločnosť I.D.C. Holding, a.s. poskytla pre všetkých súťažiacich sladkú odmenu na občerstvenie počas prestávky. Všetkým sponzorom veľmi pekne ďakujeme.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník súťaže.

• 8.3.2023 - Bratislavský hrad, Roky a dni - výstava o M. Žbirkovi